Kompleksowa pomoc

Jesteśmy Kancelarią Doradztwa Podatkowego o profilu biznesowym, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze małych i średnich Przedsiębiorstw. W zakresie księgowości uproszczonej KPiR oraz pełnej księgowości.

Dzięki wyspecjalizowanej kadrze świadczymy usługi związane z prowadzeniem pełnej obsługi kontroli podatkowych i skarbowych.

mgr. inż. Wojciech Liszka 

jest Doradcą Podatkowym (nr 004868) od 1998 roku. Prowadzi usługi doradztwa podatkowego oraz optymalizacji dla klientów kancelarii jak i w formie jednorazowych porad.

service-1

Obsługa małych i średnich przedsiębiorstw​

Współpraca z doświadczonym zespołem księgowych i doradców podatkowych to przede wszystkim pewność, że określona działalność jest prowadzona zgodnie z nieustannie zmieniającymi się przepisami prawa. Na kompleksowość obsługi składa się bieżące doradztwo podatkowe, opracowywanie dokumentacji księgowej, kompleksowe przygotowanie kadr i płac, pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, rejestracji podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym, przekształceniach, jak również analizie finansowej i audytach prawidłowości wybranej formy opodatkowania na zlecenie naszych Klientów.

Księgowość, kadry oraz płace​​

Świadczymy usługi księgowe wraz z pełnym wsparciem w zakresie kadr oraz płac. Nasz wykwalifikowany zespół nie tylko załatwi bieżące sprawy, ale też zadba o doradztwo i opiniowanie w trakcie prowadzenia usług. Podczas współpracy mogą Państwo liczyć na dedykowany kontakt z osobą prowadzącą bez obaw o to, że sprawami działalności zajmuje się kilka osób. Wszystkie niezbędne informacje podatkowe i płacowe otrzymują Państwo na wskazany adres mailowy bądź też numer telefonu. To gwarantuje szybki przepływ informacji i podnosi jakość świadczonych usług.

Group
tax

Optymalizacja i doradztwo podatkowe​

Zapewniamy pełną obsługę księgowo-rachunkową i doradztwo podatkowe na wczesnym etapie rozwoju biznesu, jak również w odniesieniu do nieustannie pojawiających się zmian w przepisach. Decydując się na powierzenie nam Państwa księgowości, zapewniamy darmowe doradztwo podatkowe, jak również coroczny audyt obciążeń fiskalnych, który zagwarantuje, że wybrana przez Państwa forma opodatkowania jest aktualna w odniesieniu do nieustających reform podatkowych wprowadzanych przez Rząd. 

Ponadto, świadczymy usługi na rzecz organów zarządzających i nadzorczych w spółkach. Co istotne, zapewniamy także pełną asystę przy organizacji, zwoływaniu oraz przeprowadzaniu posiedzeń organów właścicielskich jak i wykonawczych.

Obsługa kontroli podatkowych​

Zawiadomienie o tym, ze firmę czeka kontrola skarbowa to nierzadko stresująca informacja wśród wielu przedsiębiorców. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem polskie prawo podatkowe jest bardzo skomplikowane. Kontrola podatkowa to bardzo często żmudne porównywanie przez kontrolujących dokumentacji ze stanem faktycznym, co absorbuje nie tylko czas i nerwy pracowników, lecz także otoczenie firmy, zakłócając im wykonywanie aktualnych zadań. 

Aby uniknąć podobnych sytuacji, reprezentujemy Państwa przed Urzędem Skarbowym w zakresie prowadzonej kontroli bez Państwa udziału. Mamy na koncie ponad 300 przeprowadzonych kontroli podatkowych, a ich liczba sukcesywnie rośnie.

service-4
bitcoin

IT i Kryptowaluty​

Wspieramy przedsiębiorstwa IT w różnych aspektach ich działalności księgowej. Dla firm operujących w sektorze kryptowalut, oferujemy wsparcie księgowe dostosowane do specyficznych potrzeb rynku kryptowalut. Nasze usługi obejmują prowadzenie ksiąg rachunkowych, raportowanie transakcji kryptowalutowych, doradztwo podatkowe oraz pomoc w zgodności z regulacjami AML/KYC. Oferujemy również wsparcie w zakresie przygotowywania sprawozdań finansowych związanych z emisją tokenów oraz handlem kryptowalutami.

Obsługa prawna przedsiębiorstw​

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną klientów biznesowych. Usługi Kancelarii ukierunkowane są nie tylko na reprezentacji Klientów przed sądem. Niektóre spory można bowiem rozwiązać w sposób polubowny. Zakres wsparcia jest szeroki i może dotyczyć różnych aspektów działalności przedsiębiorstwa, od tych mniej skomplikowanych jak działania wprowadzające RODO, po badanie stanu prawnego przedsiębiorstwa czy pomoc w kwestii ściągania należności od kontrahentów. Nasz dział prawny przygotuje dla Państwa przedsądowe wezwanie do zapłaty ale również zaopiniuje dla Państwa postanowienia umowy przed jej podpisaniem.

libra
service-5

Audyt podatkowy​

Badanie prawidłowości rozliczeń podatkowych przy zmieniających się nieustannie przepisach prawa jest niezwykle ważnym elementem w obsłudze Państwa działalności. Przekłada się ono na zdiagnozowanie, ograniczenie i wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z rozliczeniami podatkowymi. Jest to również fundament do optymalizacji podatkowej przedsiębiorstwa ponieważ ukazuje jego rzeczywisty i aktualny obraz. Z audytu podatkowego w naszym biurze korzystają nie tylko średnie i duże firmy, ale również osoby fizyczne posiadające jednoosobową działalność.

Postępowania upadłościowe i likwidacyjne​

Kompetencje Zespołu pozwalają nam na dogłębną analizę sytuacji każdego z Klientów. Nadrzędnym celem tej praktyki jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciągłości prowadzonego przez naszych Klientów biznesu i ochrona ich środków. Świadczymy kompleksową obsługę w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy restrukturyzacji, pomagamy w przeprowadzeniu postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Nasze usługi w obszarze prawa restrukturyzacyjnego opierają się na doradztwie prawnym, rachunkowym oraz księgowym zarówno na wczesnym etapie opracowania obsługi procesu restrukturyzacyjnego, jak również dalszym stadium, w którym z racji doświadczenia wiemy, że pojawia się najwięcej zawikłań. Specjalizujemy się w procesach przekształceń spółek, fuzjach i przejęciach.

service-8